“Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” ödülü

Global Finance’den İş Yatırım’a

“Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” ödülü

Türk sermaye piyasalarının öncü ve lider kuruluşu İş Yatırım, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden Global Finance tarafından gerçekleştirilen The World’s Best Investment Banks 2016 / Dünya’nın En İyi Yatırım Bankaları 2016 değerlendirmesinde “Best Investment Bank in Turkey / Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” seçildi.

Global Finance tarafından bu yıl on yedincisi düzenlenen Dünya’nın En İyi Yatırım Bankası Ödüllerinde Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası ödülünü alan İş Yatırım, 2015 yılında müşterilerine sunduğu Kurumsal Finansman, Aracılık, Yatırım Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi hizmetlerinde gösterdiği başarılı performansı ile bu ödüle layık görüldü.

Dünyanın dört bir yanından üst düzey finans yöneticilerinin katılımı ile 8 Ekim’de Washington D.C.’de düzenlenen ödül töreninde ödülü alan İş Yatırım Genel Müdürü Rıza Kutlusoy yaptığı açıklamada; İş Yatırım çalışanlarının kolektif emeğinin karşılığı olarak böyle değerli bir ödülü almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. İş Yatırım’ın başarılı performansının Global Finance tarafından da takdir edilmesinin çok büyük bir gurur vesilesi olduğunu belirterek “bu ödülün kazanılmasında katkısı olan başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, sermaye piyasalarındaki istikrarlı başarımızın somut bir göstergesi olarak değerlendirdiğimiz bu ödül, performansımızı daha da yükseltmede bize motivasyon kaynağı olacaktır” dedi.

Yayın hayatına 1987’de başlayan Global Finance, bugün 180 ülkede 200.000’i aşkın okuyucuya ulaşıyor. Dünyanın en saygın finans dergileri arasında yer alan Global Finance, dünya çapında seçkin finansal kuruluşların ve uluslararası yatırımcıların üst düzey yöneticilerine hitap ediyor.