TEB Kadın Bankacılığı’na Bir Ödül Daha…

 

BAI Global Banking Innovation Awards’tan TEB’e anlamlı ödül

Türkiye’nin en inovatif bankaları arasında yer alan Türk Ekonomi Bankası (TEB), Kadın Bankacılığı alanındaki çalışmalarıyla BAI Global Banking Innovation Awards’ta “Bankacılıkta Sosyal ve Toplumsal Etki İnovasyonu kategorisinde ödül aldı.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir departman oluşturarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alarak çalışıyor. Bu alandaki çalışmalarıyla finansal hizmet ve bankacılık yönetimi alanında dünyanın en saygın kurumlarından Bank Administration Institute (BAI) tarafından ödüle layık görülen TEB, BAI Global Banking Innovation Awards’ta “Bankacılıkta Sosyal ve Toplumsal Etki İnovasyonu” (Innovation in Societal and Community Impact) ödülünü aldı. TEB ödülünü 5 Ekim’de Chicago’da düzenlenen törende aldı.

İstihdamının, özellikle de kadınların işgücündeki ağırlığının arttırılması gerektiğine inanan ve bu yolda çalışmalarını sürdüren TEB, iş hayatındaki kadınların işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda destekliyor; kendilerine özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk olanakları sağlıyor. Bu kapsamda, ülkenin dört bir yanındaki kadın patronlara ulaşarak işlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları bilgiyi sağlamak ve onları iş dünyasının başarılarıyla ilham veren kadınlarıyla buluşturmak amacıyla TEB Kadın Akademisi’ni hayata geçiren TEB, şimdiye kadar 7 ilde düzenlediğimiz 10 farklı etkinlikle 1.400’den fazla iş kadınına ulaştı. TEB, kadınların ekonomiye tüketici kimliğiyle değil, üretici kimliğiyle daha fazla dahil olmasını hedefleyerek başlattığı Kadın Bankacılığı’nı önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmeyi hedefliyor.