Clinton-Trump İkinci Tartışması

ABD Başkan adaylarının katıldıkları ikinci tartışma, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ve Demokrat Parti adayı Hillary Clinton arasında oldukça sert atışmalara ve hakaretlere sahne oldu.

Amerika’nın Sesi Radyosu’nun haberine göre, St. Louis’deki Washington Üniversitesi’nde yapılan ikinci tartışma Donald Trump’ın iki gün önce ortaya çıkan ve kadınlar hakkında müstehcen ifadelerinin yer aldığı ses kaydının gölgesinde yapıldı. İki hafta önceki tartışmada oldukça zayıf performans sergileyen Trump, bu kez oldukça hazırlıklıydı. Kararsız izleyicilerden gelen sorulara yanıt veren adaylar, sıklıkla farklı konulara geçip birbirlerini hedef almayı ihmal etmedi. İki adayın bu tartışmanın başında el sıkışmaması da dikkat çekti, ancak tartışma sonunda iki tarafı da yumuşatan bir sorunun ardından rakipler birbirlerinin elini sıkarak salondan
ayrıldı.
Hillary Clinton’un dışişleri bakanlığı döneminde özel sunucusundan resmi yazışmaları yapmasıyla ilgili soruya yanıt sırasında Donald Trump, başkan olması durumunda adalet bakanını görevlendirerek bu konuda özel bir savcı atayacağını ve rakibini hapse attıracağını ima etti.